U výrobků Deerhunter a Hart, termín dodání až 30 dní. U obleků se prosím informujte o dostupnosti. 28.9-29.9 2023 ZAVŘENO

FOMEI 8x56 Leader PRO ED FMC dalekohled

Kód: 7227
Neohodnoceno
Značka: Fomei
10 590 Kč 8 752,07 Kč bez DPH
Objednáno u dodavatele

Dalekohled DCF konstrukce pro náročné uživatele, patřící do kategorie High Resolution. Polykarbonátové tělo zabezpečuje vysokou pevnost, plnění suchým dusíkem voděodolnost a prachuvzdornost. Optika využívá ED skelBaK4 hranolů a Phase MC-multicoating.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dalekohled 8x56 LEADER PRO ED FMC má konstrukci pro náročné uživatele, kategorie High resolution, polycarbonové tělo, plněný suchým dusíkem, voděodolný, prachuvzdorný, čočky s Phaze MC-multicoating, Bak4 hranoly, centrální dioptrická korekce.

Dalekohledy LEADER PRO ED jsou určeny pro náročné uživatele a profesionály. ED technologie + povrchová úprava čoček FMC - Phase coating zajišťuje nejvyšší ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High ResolutionHranoly vyrobené z materiálu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Světelnost optiky LEADER umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách, včetně nočního pozorování. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polykarbonátu, který je pevný a lehčí než např. hliník.

Dalekohled Fomei 8x56 LEADER PRO ED je ideální pro myslivost na šoulačky, obeznávání zvěře, pro náročné turisty a pro toulky za dne i za šera. Ideální také pro ornitologii. Dalekohled ostří již od 2m!

Dalekohled má v centrálním ostření zabudované integrované ovládání dioptrického nastavení (viz obrázek). Krytky jsou opatřeny praktickými úchyty, takže nehrozí jejich ztráta. Tubus je plněn suchým dusíkem, což zabezpečuje jeho voděodolnost i prachuvzdornost. Při náhlé změně teploty nehrozí vnitřní orosení a zamlžení optické soustavy. Tělo dalekohledu je opatřeno masívním pogumováním, které jej chrání před poškozením. Součástí balení je pouzdro a popruh.

Co je ED (Extra-low Dispersion) technologie? V konstrukci objektivů se s výhodou využívá tzv. ED skel (Extra-low dispersion). ED skla jsou materiály s velmi malou disperzí. Při průchodu světla libovolným materiálem dochází k jeho lomu pod úhlem, který je úměrný vlastnostem optického materiálu (indexu lomu). Vzhledem k tomu, že index lomu materiálu se mění pro různé vlnové délky dopadajícího záření, dochází při průchodu bílého světla materiálem k jeho rozkladu na spektrum. Bílý obraz je tak rozložen na sadu barevných obrazů, které mají různou velikost a polohu zaostření. Není tedy ideálně možné zaostřit obraz bez barevného, "duhového", lemování, které má pak zásadní vliv na světelnost a hranovou ostrost objektivu. FOMEI využívá při konstrukci objektivů materiály s extrémně malou disperzí - ED sklo. Díky tomu se daří minimalizovat barevnou vadu a dosáhnout prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tyto vlastnosti využívají dalekohledy FOMEI LEADER PRO ED.

Vlastnosti dalekohledu FOMEI LEADER PRO ED:

  • osová rozteč okulárů je 58-75mm.
  • polycarbonatové komponenty
  • plněno suchým dusíkem
  • voděodolná a prachuvzdorná ochrana
  • odolné proti zamlžení
  • v konstrukci optiky jsou použity ED glass komponenty
  • optika má BaK4 hranoly
  • High-resolution optické komponenty s antireflexní ochranou Phaze FMC-multicoating
  • pohotové ostření i ovládání dioptrické korekce centrálním ostřením

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy Fomei
Záruka: 3 roky
Zvětšení (x): 10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: